Гаряча вода в сауні - способи та обладнання для нагрівання

Июль 19, 2023

У сауни без гарячої води обійтися проблематично, тому вирішити питання з її отриманням. У тому числі можна використовувати електричну енергію, газову стовпчик, димові гази. За можливості підключається централізована мережа. Все для сауни – в магазині saunashop.com.ua

Традиційний варіант

Найчастіше ставлять піч із металу або цегли, в ній прогорають дрова, даючи тепло. Топити можна за необхідності, але на це потрібно чимало часу. Над топкою можна поставити плиту із чавуну, а на неї – бак із металу, доповнений кришкою. Таку конструкцію просто чистити, мінусом є ризик опіків. У разі встановлення крана процес отримання води буде виконувати зручніше. Можна використовувати вбудований бак, у цьому випадку економиться місце в сауні, але виявити та усунути текти буде складніше. Найкращим варіантом визнається теплообмінник, при цьому його оформлення може бути різним.

Пічки для нагрівання води з металу

Ставити грубку прийнято між мийною та парною, для бака підходить сталь завтовшки 2 мм. Кріплення виконується до мийної стінки, а для повідомлення потрібен теплообмінник. Сам бак стоїть вище, на дні має кран. У верхній частині є отвір для доливання та отримання води.

Інші методи прогрівання води

Затребувані для лазневих приміщень електричні нагрівачі, у тому числі проточні, що дозволяють отримати теплу воду до 2,5 л на секунду. Зміна температури виконується під час руху рідини. Мінусом є значне споживання енергії. Місткісні моделі з місткістю до 100 л, у них витрата менша, при цьому потрібно 3-4 години на досягнення потрібних показників. Далі пристрій працює на підтримку. Також можуть застосовуватися комбіновані варіанти, вони залучають піч та нагрівач.

Як облаштувати лазню для одержання гарячої води?

Вирішувати питання потрібно відразу після підведення води. Варіантів чимало, серед затребуваних такі:

  • ємний нагрівач на електричному живленні;
  • дров'яна колонка;
  • система прогріву з установкою бака на водогрійній трубі (прогрів виконується при топленні печі);
  • колонка на газі (балон, централізована подача);
  • гібридна система від печі, доповнена тенами.

При всьому різноманітті варіацій, найчастіше використовуються газові або дров'яні колонки, обігрівачі, що підключаються до електричної мережі. Усі перелічені пристрої актуальні лише за наявності подачі води.

Колонки-душі на дровах

Використовуються для розігріву води, вони є бак з металу. Ставиться він на грубку. Конструкція передбачає змішувач для подачі води комфортабельної температури, вхідні патрубки. Це універсальний варіант для сауни, причому топити потрібно дровами. При подачі холодної води утворюється необхідний витіснення гарячої рідини тиск.

Рассказать о статье