Що потрібно знати про вибір перетворювача електричної енергії?

Март 22, 2020

Всі побутові споживачі розраховані на експлуатацію при певних значеннях електричної енергії. У разі різкого збільшення або зниження напруги зростає ймовірність виходу з ладу дорогого устаткування. Для запобігання поломок необхідно отримати напруга мережі, що знаходиться в заданих межах (при значних коливаннях вхідної напруги і опору навантаження).

На сайте b b battery представлен широкий выбор аккумкляторных батарей, которые имеют отличное качество и прослужат долгое время.

У практичних умовах ставка робиться на використання стабілізатора напруги - особливого перетворювача електричної енергії. Розрізняють декілька класифікацій технічного пристрою - однієї з найважливіших є поділ приладів на стабілізатори постійного і змінного струму. Тип харчування (за рідкісним винятком) такий же, як і вихідна напруга (змінний або постійний струм).

Для того щоб розібратися з особливостями пристроїв, застосовуваних для нормалізації напруги, необхідно розібратися з їх основними характеристиками. Однією з основних є діапазон вхідної напруги, який може бути:

Робочим (напруга знаходиться в межах, при яких на виході забезпечується необхідне значення стабілізації);

Граничним (стабілізатор напруги справно функціонує, виміряний ж на виході напруга відрізняється на 15-18 відсотків від заявленого значення).

Для оцінки роботи перетворювача електричної енергії до уваги беруть точність стабілізації напруги на вході. Якщо шукане значення знаходиться в межах робочого діапазону, точність стабілізації становить 0.8-4 відсотка (багато що залежить від моделі конкретного стабілізатора).

При виборі технічного пристосування враховують і його перевантажувальну здатність. Мова ведеться про потенційну можливість стабілізатора витримувати перевантаження (короткочасні) від наступників електричної енергії, що володіють високими пусковими струмами. До категорії таких відносять рефрижератори, глибинні насоси, електродвигуни і т.д.

Деякі моделі перетворювачів електрики можуть регулювати вихідну напругу (в діапазоні 210-230 В). При цьому вдається:

Збільшити термін служби ламп розжарювання, встановивши для них напруга із значенням 210 В - світловий потік залишиться в допустимих межах;

Встановити на виході перетворювача напруга 230В - мова ведеться про стандарти, прийнятих в більшості західних країн (при такому режимі роботи імпортна техніка прослужить максимально довго).

Рассказать о статье