Кріплення в м'яких матеріалах, таких як дерево або пластик, особливої складності не викликає. Цвяхи, шурупи, саморізи дозволяють без праці прикріпити до основи потрібну конструкцію або деталь. Ви можете замовити та купити анкер за самою вигідною і не дорогою ціною. Для простого закріплення, наприклад аркуша паперу, можна взагалі скористатися звичайною кнопкою. Інша справа - камінь, бетон, цегла. Тут з цвяхом Не зближайся. Буде потрібно більше "просунутий" кріплення - анкер або дюбель. Правильно підібраний і розрахований.
Анкери та дюбелі. В чому різниця
У російській нормативної документації з визначеннями "анкер" і "дюбель" складності і не завжди зрозуміло, який кріплення відноситься до перших, який - до других. Свою лепту в плутанину вносять і зарубіжні виробники в каталогах яких один і той же виріб може вважатися або анкером, або дюбелем. Був ГОСТ 28457 "Дюбелі-шпильки розпірні будівельно-монтажні", але втратив чинність. Та й описував він, в розумінні сучасного будівельника, якраз анкери. Є діючий ГОСТ 24379, який регламентує анкерні болти, але тільки заставні, для кріплення до фундаментів будівельних конструкцій. На дюбелі стандартів немає взагалі. Є ще нашим законодавцям над чим попрацювати по стандартизації анкерів і дюбелів.
Фахівці кріпильного напрямки пропонують класифікувати дюбельний і анкерний кріплення наступним способом:
- анкер - металева (сталева) кріпильна конструкція, що закріплюється в будівельному матеріалі і має різьбову частину для фіксації в підставі і / або прикріплення деталі.
- дюбель - вставна кріпильна деталь з м'якого, пружного матеріалу (частіше пластика), що служить для фіксації основного кріплення (цвях, шуруп, саморіз).
По суті, в більшості анкерів і дюбелів застосовується один і той же принцип закріплення - тертя між підставою і распорной частиною кріплення. Але якщо анкери дозволяють отримати більшу міцність скріплення, то дюбелі виділяються більшою швидкістю монтажу.
види анкерів
До найбільш поширених видів анкерів відносяться: анкер-болт, клиновий анкер, двухраспорний анкер, анкер з кільцем (півкільцем, гаком).