Будівельні герметики, бітумні, полімерні мастики; для ізоляційних і покрівельних робіт, для закладення стиків; КН-2 і КН-3

Декабрь 3, 2020

КЛЕЙ АБО ГЕРМЕТИК?

Найчастіше при згадуванні будівельної мастики виникають асоціації з бітумними складами, використовуваними при гідроізоляції покрівельних конструкцій, проте сфера застосування цього матеріалу набагато ширше. Всього виділяють два основні класи мастик для будівництва будинків і ремонту: полімерні і клеять. Перші являють собою суміш синтетичного каучуку з розчинниками, пігментами і вулканизирующими агентами. Цей матеріал відрізняється високою адгезією і еластичністю. Полімерні мастики застосовують не тільки для гідроізоляції, але також при укладанні лінолеуму, паркету - для вирівнювання поверхні підлоги. Цей вид мастик перевершує за якістю прості бітумні.

На сайте химчистка-обуви.com.ua вы сможете ознакомиться с услугой по чистке обуви.

Мастики, що клеять активно використовують для футерування будівель (захист від термічних і механічних пошкоджень). В цьому класі матеріалів виділяють клеять бітумні мастики для гідроізоляції покрівлі; і клеять полімерні, полімерсілікатние і силікатні мастики. Останні якраз використовують для футерування.

МАСТИКИ БУВАЮТЬ РІЗНІ

Крім відмінностей в хімічному складі і областях застосування мастики ділять на два основних види: холодні і гарячі. Кожен з них має свій спосіб приготування і терміни зберігання. Так, гарячі мастики виготовляють безпосередньо на місці робіт. Із самої назви стає очевидним, що для них приготування необхідний підігрів. Такі мастики роблять в спеціальних закритих котлах, які встановлюють на відкритому вогні. Процес триває до тих пір, поки не перестане утворюватися піна - знак того, що волога, що міститься в матеріалі, випарилася. Після підігріву до складу додають різні компоненти, що поліпшують характеристики мастики. У приватному будівництві гарячі мастики застосовують для зовнішніх робіт, наприклад для гідроізоляції покрівлі. Однак далеко не на всіх об'єктах допустимо застосування вогню. У таких випадках використовують холодні мастики, приготування яких не вимагає підігріву. Вони служать для захисту конструкції фундаменту від вологи, гідроізоляції підлог в басейнах, ванних, душових, а також для заповнення деформаційних швів.

По складу виділяють два види мастик: одно- і двокомпонентні. Перші виготовляють із застосуванням розчинників. Вони не вимагають попередньої підготовки, а зберігаються близько трьох місяців. Однокомпонентна мастика твердне, коли випаровується розчинник або в процесі підсушування на повітрі. Двокомпонентні мастики складаються з двох малоактивних хімічних складів, які перед застосуванням необхідно змішати. Головною їх перевагою є те, що до складу можна додавати інші інгредієнти, що впливають на кінцеві властивості матеріалу. При дотриманні технічних вимог вони можуть зберігатися більше року.

НА ПРАКТИЦІ

Будь-яка мастика повинна відповідати певним стандартам. Так, згідно з технічними вимогами життєздатність гарячої мастики повинна становити не менше 1-2 ч, а холодна мастика - мати рухливість. Необхідно, щоб матеріал був однорідним, без видимих включень. Для правильного підбору варто ознайомитися з різними типами мастик і сферами їх застосування. Універсальну кумароно-каучукову мастику використовують для приклеювання підлогових покриттів з синтетичним ворсом або лінолеуму, виконання гідроізоляції м'якої покрівлі, підвалів і фундаментів. Теплостійкість матеріалу досягає + 100 ° С. При нагріванні він не стікає з похилих дахів, має антисептичні та біоцидними властивостями по відношенню до основи. Температурний діапазон робіт варіюється від 0 до + 40 ° С, максимальний час висихання - 24 години. Мастика поставляється в тарах різного об'єму, від 10 л і більше КН-2 і КН-3 пропонують різні виробники. Витрата мастики для ізоляційних робіт - близько 3-6 л / кв.м, для покрівельних - 4 л / кв.м. КН-2 і КН-3 вимагають в роботі вкрай дбайливого звернення, так як ставляться хоч і до нетоксичним, але легкозаймистих матеріалів.

Холодна бітумно-скипидарна мастика поставляється в магазини в двокомпонентному вигляді: безпосередньо сама мастика і клей. Перед початком робіт компоненти змішують, і виходить матеріал, вже готовий до роботи. Отриману суміш можна застосовувати для монтажу покриттів на тканинній підоснові. Мастику наносять шпателем, товщина шару не повинна перевищувати 0,5 мм при наклейці лінолеуму і 0,9 мм - при укладанні паркету. Витрата матеріалу складає 0,4-0,9 кг / кв.м. в залежності від типу робіт. Теплостійкість матеріалу досягає 70 ° С.

Для закладення стиків рекомендується використовувати полімерну мастику, виготовлену з синтетичного латексу. Матеріал нетоксичний, але пожежонебезпечний, має білий колір і пастоподібну консистенцію. Його використовують для приклеювання полістирольних і полівінілхлоридних плиток, закріплення рулонних матеріалів на покрівлі. Зверніть увагу, що перед вживанням мастику ретельно перемішують, а наносити її рекомендується шпателем. Після укладання покриття ні в якому разі не допускаються горизонтальні переміщення елементів. Якщо ви використовували мастику для герметизації стиків в підлозі, то навантаження на нього можна повідомляти тільки через три доби після закінчення робіт. Витрата матеріалу складає близько 1,5-2 кг / кв.м. 

Рассказать о статье