Допомагаємо вибрати найкращий зварювальний напівавтомат

Сентябрь 16, 2022

Зварювання MIG/MAG - одне з найпоширеніших. Вона продуктивна і вимагає великих операційних витрат. Для роботи потрібні захисний газ для захисту зварювальної ванни, проте доступний і самозахисний порошковий дріт, і апарат. Сучасний напівавтомат інверторний Ви можете купити за самою вигідною та недорогою ціною.

Для MIG зварювання використовують інверторні джерела живлення з високим ККД та гарними зварювальними характеристиками. Щоб якісно зварювати метал різних видів та товщини апарат повинен відповідати цілям покупки за технічними даними.

Допомагаємо вибрати найкращий зварювальний напівавтомат, який задовольнятиме ваші потреби вдома, в гаражі або майстерні.

Чим відрізняються побутові, напівпрофесійні та професійні напівавтомати

Напівавтомати застосовують у побутових, напівпрофесійних та професійних цілях. Розрізняються вони за характеристиками та габаритами. При цьому компактні розміри не завжди говорять про те, що апарат призначений виключно для дому і дачі.

Побутові моделі для дачних робіт

Це легкі, мобільні однофазні апарати з вбудованим дротяним механізмом. Найчастіше максимальний зварювальний струм не перевищує 200 А, тому такі напівавтомати — оптимальне рішення для роботи з конструкційною і нержавіючою сталлю товщиною від 0,5 до 6 мм. Хороші зварювальники оснащені додатковим функціоналом: регулюванням індуктивності, допалюванням дроту, холостим прогоном.

Напівпрофесійні напівавтомати для гаража, ремонту в невеликих майстернях

Невеликі апарати у моноблочному виконанні. Залежно від моделі їх підключають до одно- чи трифазної мережі. Такий тип напівавтоматів відрізняє більша потужність, зварювати можна на струмі до 300 А дротом до 1,2 мм і працювати з металом товщиною до 10 мм, а також розширений функціонал і універсальність. Їх можуть оснащувати функцією зварювання прихватним швом або 2Т/4Т та синергетичним керуванням для швидкого вибору режимів. Напівпрофесійні апарати дозволяють використовувати великі котушки вагою до 15 кг, що скорочує кількість замін та час простоїв.

Професійні апарати для виробництва

Напівавтомати для професійних цілей оснащують вбудованими або виносними механізмами подачі дроту. Вони працюють від трифазної мережі, мають високий вихідний струм – від 350 А та більше, зварюють дротом до 1,6 мм. Апарати мають 4-роликову подачу, багатоступінчасте регулювання напруги та заварювання кратера. Є моделі, що підтримують водяне охолодження, яке можна підключати за потреби.

Принцип роботи напівавтоматів

Принцип роботи апаратів простий. Дуга горить між поверхнею металу і зварювальним дротом, що безперервно подається. Активний або інертний газ захищає дугу та зварювальну ванну від попадання повітря.

Залежно від газу та параметрів процесу розплавлений метал переходить у зварювальну ванну дрібними або великими краплями. При імпульсній дузі величина та частота падіння крапель регулюються.

Довга дуга з великокапельним переносом виникає при зварюванні окису вуглецю або суміші з великим вмістом СО2. Через велику зварювальну ванну вона придатна тільки для роботи в положеннях РА і РВ. Коротка дуга з дрібнокрапельним переходом виникає у всіх захисних газах на малих струмах. Таке зварювання оптимальне для тонколистового металу, кореневих проходів. Дуга з дрібними краплями з'являється при зварюванні в аргоні та сумішах з його переважанням.

Для оптимальних умов та якісного зварювання дуга не повинна бути надто короткою або надто довгою.

Рассказать о статье