Технологія керування електроерозійною обробкою

Июль 27, 2022

Технологія обробки матеріалів із ЧПУ зазвичай пов'язана з обробкою металів, яка найбільш популярна серед різних галузей промисловості, серійним виробництвом приладів та деталей машин. Тим часом верстати з ЧПУ також використовуються для обробки та виготовлення металевих форм для виробництва пластикових деталей. До Ваших послуг електроерозійна обробка металу за самою вигідною та доступною ціною. Все залежить від потреб замовника та технічних можливостей тієї чи іншої компанії. Сьогодні ми хочемо познайомити вас з одним із методів обробки штампів на верстатах із числовим програмним керуванням. Сьогодні ми займемося електроерозійною обробкою.

Що таке ЕДМ?

Дивлячись визначення електроерозійної обробки , ми можемо прочитати, серед іншого, що це процес обробки матеріалів з використанням електрики. Він ґрунтується на використанні електроерозії, що супроводжує електричні розряди. Він використовується, у тому числі, для обробки важкообробних матеріалів. Це дозволяє отримувати складні форми, які важко чи неможливо виготовити з використанням традиційної механічної обробки. Електроерозійну обробку можна поділити на два типи. Перший тип ЕДМ – це так зване електроерозійне свердління (ЕЕС), електроерозійне різання (ЕЕР). Перш ніж ми розповімо вам більше про кожен тип EDM скажемо лише, що електроерозійну обробку можна застосовувати для всіх матеріалів, електропровідність яких більше 10 -2 см/см.

EDM проти WEDM

Електроерозійна обробка може бути успішно використана для надання складної форми таким твердим металам, як, наприклад, карбід вольфраму, титан або сплави із загартованої інструментальної сталі. Принцип роботи EDM і WEDM аналогічний. ). У дротяній електроерозійній обробці роль ріжучого електрода виконує точно виготовлений латунний дріт, зазвичай діаметром 0,25 мм, а у разі електроерозійної обробки електрод виготовляється з різних матеріалів, таких як графіт (вуглець), мідь або екзотичні матеріали. , такі як мідь-вольфрам.

Електроерозійна обробка застосовується там, де необхідно надати сировині складних, часто увігнутих форм. Електроерозія ЕЕДМ застосовується, у тому числі, для виробництва лопаток турбін та компресорів в авіаційній промисловості, виробництва хірургічних інструментів, а також виробництва твелів для потреб атомної енергетики. Тут варто відзначити, що електроерозійна обробка в основному використовується при виробництві різних типів високоузгоджених штампів та прес-форм, які мають демонструвати високий рівень точності. Вони можуть обробляти всі складні елементи дизайну, такі як гострі внутрішні кути, вузькі прорізи, глибокі ребра та інші складні форми.

Таким чином, електроерозійна обробка використовується для виготовлення різних структурних елементів з важкообробних матеріалів, а також там, де проблема зі звичайною різкою пов'язана з формою робочого матеріалу. Крім вищезгаданих штампів, електроерозійна обробка використовується для виробництва штампів, прес-форм, ливарних форм або для обробки паливних стрижнів в атомній енергетиці та обробки лопаток турбін та компресорів в авіації.

Рассказать о статье