Що таке фаска у паркетній дошці та якою вона буває?

Октябрь 24, 2024

паркетна дошка

Підбір підлогового покриття – важливий етап в оздобленні приміщення. Перед тим, як купити паркетну дошку, слід визначитися з багатьма моментами. Відіграє роль колір, кількість смуг, замкове з'єднання, порода деревини, а також наявність фаски. Фаска – це скошені краї лицьового боку паркетної дошки. Для їх виконання застосовують дошки з верхнім шаром із цільного натурального шпону. Стандартно вона має вигляд V-подібного заглиблення, яке вирізується на виробництві за допомогою спеціальних інструментів, під кутом 450 градусів. Вона може бути двох видів. У двостороннього виду оброблені лише поздовжні сторони, у чотиристороннього є обробка по всьому периметру. Також види можна виділити за глибиною зрізу: глибока – заглиблення від 2 мм і більше, мікрофаска − заглиблення не більше 1 мм. В місці фаски міцність покриття жодним чином не знижується. Буває і U-подібне поглиблення – з ним виходить плавніший і округліший скіс.

Також варто згадати битий чи струганий різновид. Деякі виробники дерев’яних підлогових покриттів розпочали випуск продукції, стилізованої під античність – таке оформлення набуває все більшої популярності у модних дизайнерів. Підлога отримує оригінальний рельєф і справляє ефект старовини, що додає вишуканості атмосфері у приміщенні.

Для чого потрібна фаска й чи впливає на догляд за покриттям?

фаска на паркетній дошці

У цього елемента є кілька функцій:

  • Покращення декоративних властивостей. Паркетна дошка має більш показний вигляд, завдяки виділенню контуру планок з бокових сторін чи по всьому периметру. Якщо хочеться акцентувати на масивності та унікальності кожної планки, варто надати перевагу покриттю з чотиристороннім оздобленням. Зрізи, розташовані по всьому периметру дощок, візуально підіймають їх, тому деталі здаються виразнішими. Також підкреслення країв допомагає розбити єдиний гладкий простір покриття і зробити його подібним до справжньої дощатої підлоги.
  • Оптична корекція приміщення. Уклавши матеріал з чотиристоронньою обробкою, можна зорово збільшити ширину кімнати, вузького коридору, а з двосторонньою – додати приміщенню довжини.
  • Приховування незначних огріхів чорнової основи. Елемент сприяє маскуванню нерівностей і робить їх непомітними погляду, що дозволяє уникнути додаткового шліфування.
  • Забезпечення тривалого збереження початкової привабливості. Дерев’яна підлога чутлива до перепадів вологості та температур, через які між плашками можуть виникати щілини. Їх провокує і розсихання деревини. Наявність фаски приховує їх, й щілини не зашкодять вигляду поверхні. Крім цього, вона зменшує технічні навантаження і не допускає появи вм'ятин від ніжок важких меблів.

Побутує думка, що підлогове покриття з фаскою недостатньо гігієнічне, оскільки в ній може накопичуватися пил та бруд. Насправді це міф. Заглиблення не настільки великі, аби стати причиною таких неприємностей. Достатньо регулярно очищати поверхню щіткою або пилотягом, за потреби – піддавати вологому прибиранню, використовуючи підхожі засоби, або ж просто теплу воду. Якщо підлогу планується вкладати у передпокої, коридорі чи на кухні, де поява забруднень не є рідкістю, варто надати перевагу варіанту з мікрофаскою. У такому разі можна не хвилюватися щодо питань санітарії.

Рассказать о статье

Расскажите о нас